CZYM JEST PROGRAM STYPENDIALNY „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ?

Program stypendialny „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” powstał, by pomóc młodym, zdolnym biegaczom w rozwoju kariery sportowej.

W ramach III edycji Programu przyznanych będzie minimum 10 stypendiów dla biegaczy w kategoriach wiekowych U16, U18 i U20. Stypendium wynosi od 600 do 1000 zł miesięcznie (w zależności od kategorii wiekowej) i jest przyznawane na okres 10 miesięcy.

Partnerami Programu są: Pro Vento Energia, Bank Pekao S.A oraz Sportfolio Sp. z o.o.

O co nam chodzi?

Nasze NAJWIĘKSZE MARZENIE? Pomóc w wychowaniu przyszłych mistrzów olimpijskich!

KTO MOŻE ZOSTAĆ STYPENDYSTĄ PROGRAMU?

Program dedykowany jest osobom urodzonym w latach 2005 – 2010(w 2024 roku rywalizującym w kategoriach U16, U18 i U20), które osiągają wysokie wyniki [1] w indywidualnych konkurencjach biegowych [2] we współzawodnictwie regionalnym, krajowym lub międzynarodowym.

[1] Za wysokie wyniki sportowe uznaje się miejsca I – X w swojej kategorii wiekowej na imprezach rangi mistrzowskiej na poziomie regionalnym, krajowym lub międzynarodowym, w okresie nie wcześniejszym niż dwa lata od dnia złożenia wniosku.

[2] tj. we wszystkich indywidualnych biegowych konkurencjach lekkoatletycznych, będących w programie mistrzostw kraju, rozgrywanych z licencją Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla danej kategorii wiekowej.

KRYTERIA OCENY WNIOSKÓW

RADA PROGRAMU STYPENDIALNEGO

Ada Smokowska

Założycielka Fundacji Zdrowy Ruch

Paulina Kalinowska

Twórczyni projektów Fundacji, koordynatorka Programu "Wybiegaj w Przyszłość"

Tomek Smokowski

Dziennikarz sportowy, twórca "Kanału Sportowego"

Magda sołtys

Twórczyni projektów Fundacji Zdrowy Ruch

MaREK PLAWGO

Rekordzista Polski 400m ppł, propagator lekkoatletyki w Polsce

CO ZROBIĆ, BY ZDOBYĆ STYPENDIUM?

CO OTRZYMUJE STYPENDYSTA?

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM PROGRAMU!

formularz poniżej