Akcja „MiLOVE biegi z Żubrem”. 20 543 mil czystego dobra

Zakończyliśmy akcję „MiLOVE biegi z Żubrem – pomaganie przez bieganie” realizowaną z Bankiem Pekao SA i Fundacją Banku im. M. Kantona. W ramach akcji pracownicy Banku przebyli aż 20 543 mile, a tym samym sfinansowali stypendia sportowe aż trzem młodym, zdolnym biegaczom potrzebującym pomocy!

Akcja „MiLOVE biegi z Żubrem – pomaganie przez bieganie” wystartowała w lipcu, przez 10 tygodni wypełniała się dobrą energią i zakończyła przepięknym finiszem! Naszym celem było zachęcenie pracowników do dbania o swoje zdrowie, czyli regularnego biegania i spacerowania. A jeśli każda mila ma pomóc potrzebującym, to czy jest lepsza motywacja? 🙂

Przez 70 dni ponad 450 pracowników Banku Pekao SA bawiło się z nami, rejestrując przebywane mile. Tempo nie miało znaczenia! Jedni biegali, inni robili marszobiegi, jeszcze inni po prostu spacerowali. Wszystko w pięknym celu – by pomóc młodym, zdolnym sportowcom, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Finalnie udało się zebrać 20 543 mile, co jest imponującym wynikiem!

Srebrna sztafeta Banku Pakao!
Wirtualna zabawa to nie był jedyny wymiar akcji. Uczestnicy „MiLOVE biegi z Żubrem – pomaganie przez bieganie” mieli także możliwość sprawdzenia swoich sił w biegu na 1 milę na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym. Mocna reprezentacja Banku Pekao SA wystartowała więc na warszawskiej edycji 1MILI, która odbyła się 11 września na stadionie AWF Warszawa.

Start w zawodach 1MILI był znakomitą okazją, by się spotkać i wspólnie cieszyć biegową pasją. Występ był tym bardziej udany, ze sztafeta Banku #PEKAO 6 zajęła II miejsce w kategorii sztafet damskich! Ogromne gratulacje!

Pomaganie przez bieganie!
Ogromne zaangażowanie pracowników Banku pozwoliło przekazać Fundacji Banku Pekao SA im. M. Kantona aż 30 000 zł na rzecz Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość”.

MiLOVE biegi z Żubrem – pomaganie przez bieganie” w liczbach:

70 dni sportowo-charytatywnej zabawy

453 uczestników zarejestrowanych do akcji

30 000 zł – przeznaczone na cel charytatywny przez Fundację Banku Pekao SA im. M. Kantona

3 młodych sportowców, którzy z tych środków otrzymają roczne stypendium sportowe

1119 mil – największa liczba mil przemierzona przez jednego uczestnika

5 minut 16 sekund – najszybszy czas zarejestrowany w Akcji