Aleksandra Wiśniewska wystartuje na Copernicus Cup!

Niesamowite wyróżnienie dla młodej, 18-letniej biegaczki! Już w środę, 8 lutego, stanie na starcie mityngu lekkoatletycznego zaliczanego do prestiżowego cyklu World Athletics Indoor Tour Gold – Copernicus Cup w Toruniu!

Copernicus Cup to najwyższej rangi miting skupiający wiele gwiazd lekkiej atletyki. Rozgrywany jest na nowoczesnej toruńskiej arenie. Organizatorzy zapowiadają próby pobicia rekordu świata oraz wiele wartościowych wyników dzięki obecności znakomitych zawodników – Greka Miltiadisa Tentoglou (skok w dal), Kubańczyka Maykela Massó (skok w dal) i Brazylijczyka Thiago Braza (skok o tyczce). Zaprezentują się także gwiazdy polskiej lekkiej atletyki – m.in. Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Patryk Dobek.

Ramię w ramię z medalistką Igrzysk Olimpijskich z Tokio!

Dla stypendystki Programu Wybiegaj w Przyszłość – Aleksandry Wiśniewskiej będzie to niesamowite doświadczenie. Na starcie dystansu 800 metrów stanie z jedną z lepszych zawodniczek średniodystansowych – Brytyjką Keely Hodgkinson – medalistką olimpijską.

Ponadto w tej serii wystąpią biegaczki między innymi z Kenii, Słowacji, Ugandy legitymujące się rekordami życiowymi 1.56.71 – 1.58.58 na 800 metrów! Z taką obsadą wyścig będzie na pewno na najwyższym poziomie – to znakomita okazja do znacznej poprawy wyniku.

 – Zebrane doświadczenie będzie bardzo cenne w kontekście rozwoju kariery młodej zawodniczki, ale to także dobre przetarcie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Cieszymy się, że nasi stypendyści są dostrzegani w świecie lekkiej atletyki – świadczy to o ich wysokim poziomie sportowym i dobrych predyspozycjach – mówi Paulina Kalinowska – koordynatorka programu Wybiegaj w Przyszłość

 Mityng transmitowany będzie w Polsat Sport i Polsat Sport Premium od 17:00. Takiego wydarzenia nie może ominąć żaden sportowy kibic!

Zapisz się na newsletter

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).