PROGRAM stypendialny
„WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ”

Chcemy wychować przyszłych Olimpijczyków! Właśnie tak! 

Program powstał, by pomóc młodym, zdolnym biegaczom w rozwoju kariery sportowej. W ramach Programu przyznawane są roczne stypendia dla zawodników w wieku 14-19 lat. Wsparcie finansowe pozwoli im się rozwijać, szkolić, kupować niezbędny sprzęt i brać udział w zgrupowaniach i zawodach. Dodatkowo organizowane są także warsztaty i konsultacje, które pozwolą im stawać się świadomymi sportowcami, mądrze zarządzającymi swoją karierą.

WARSZTATY EDUKACYJNE

Warsztaty „Wybiegaj w Przyszłość” to projekt dedykowany całej społeczności lekkoatletycznej, a w szczególności młodym sportowcom, ich rodzicom
i trenerom.  To otwarte spotkania online, transmitowane na YouTube , podczas których poruszane są zagadnienia dotyczące różnych aspektów kariery sportowej. Celem jest podnoszenie świadomości w obszarach m.in. metod uczenia się, dietetyki, regeneracji, psychologii, planowania kariery, rozwoju kariery dwutorowej, budowania marki osobistej sportowca, itd. Spotkania prowadzone są przez Tomasza Smokowskiego – dziennikarza sportowego i twórcę Kanału Sportowego. W ciągu roku przewidzianych jest osiem warsztatów realizowanych od stycznia do października.

Uczestnictwo w wykładach jest darmowe, relacje odbywają się na żywo na kanale YouTube Fundacji Zdrowy Ruch oraz Fanpage Wybiegaj w Przyszłość. – są tam dostępne także po zakończeniu transmisji.

Program grantowy "Padlowe"

Program powstał, by wesprzeć rozwój padla w Polsce i pomóc młodym, zdolnym zawodnikom w budowaniu karier sportowych. W ramach programu grantowego „PADLOWE” przyznawane będą granty dla polskich zawodników w wieku 17-26 lat na wyjazdy na hiszpańskie campy szkoleniowe [tu ew. nazwa konkretnej akademii]. Chcemy uczyć się od najlepszych na świecie i wykształcić pierwsze pokolenie profesjonalnych polskich padlistów i trenerów padla!

1Mila

1MILA to wyjątkowa impreza biegowa dla amatorów, popularyzująca bieganie na bieżni. W 2022 rozgrywana jest na stadionach w dwóch miastach (Warszawa, Poznań) przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. Każdy może się tu poczuć jak zawodowiec! Poza biegiem głównym na 1 milę (1609,34 m), rozgrywane są także Biegi Dzieci (100m, 400m i 800m), Sztafety 4x400m oraz Lekka Piątka (5km). Ambasadorami imprezy są wybitni lekkoatleci Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski oraz popularny bloger biegowy, Bartosz Olszewski.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, wspierany przez Miasto Poznań, Miasto Stołeczne Warszawa i Gminę Bielany. Imprezę wspierają: Żabka,  Oshee oraz Garmin Polska. Partnerami medialnymi są WP, TVP Sport, Kanał Sportowy, bieganie.pl

STADIONY PRZYJAZNE BIEGACZOM

Stadiony Przyjazne Biegaczom to kampania społeczna zachęcająca do biegania na stadionach lekkoatletycznych.

Celem projektu jest popularyzacja biegania na stadionach, edukacja oraz promocja obiektów sportowych. W ramach projektu powstaje strona internetowa z mapą Polski na której znajdą się stadiony przyjazne biegaczom, wraz z ich specyfikacją, dostępnością, udogodnieniami, informacjami dotyczącymi ich funkcjonowania. Projekt posiada także wymiar edukacyjny, zawierający między innymi edukację w zakresie kultury zachowania na bieżni.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

LiGA BIEGOWA

Liga Biegowa to darmowa platforma internetowa dla biegaczy pozwalająca na ogólnopolską, wirtualną rywalizację na czterech dystansach – 5 km, 10 km, półmaratonu i maratonu. 

Portal powstał w 2014 roku i angażuje już prawie 9 tysięcy użytkowników. Rywalizacja opiera się na wynikach z oficjalnych zawodów biegowych. Rankingi Lig promują regularne bieganie przy pomocy algorytmu przeliczającego wyniki z biegów na punkty. System bierze pod uwagę nie tylko czas zawodnika, ale również częstotliwość startów w miesiącu oraz dystans, na którym dany bieg się odbył. W rezultacie niwelowane są różnice w poziomie zaawansowania sportowego, co umożliwia wyrównaną rywalizację osobom obu płci, bez względu na wiek. Poza rankingami, portal ligabiegowa.pl pełni także funkcje informacyjne, edukacyjne i motywacyjne. 

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Zapisz się na newsletter

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).