Biegowe talenty poszukiwane!

Trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch. Program wspiera nastoletnich, utalentowanych biegaczy w rozwoju kariery sportowej.

– To pierwsza edycja Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość”. Jesteśmy niezwykle dumni i wdzięczni, że możemy pomóc aż siedmiu młodym biegaczkom i biegaczom – mówi Ada Smokowska, założycielka Fundacji Zdrowy Ruch. – To efekt naszych całorocznych działań i wsparcia Partnerów Fundacji: Banku Pekao S.A., Kanału Sportowego oraz marki Salomon, która poza wsparciem finansowym, przekaże też zestawy sprzętu dla naszych podopiecznych. Niemały udział w stypendiach mają też uczestnicy naszych imprez 1MILA. Dzięki ich wpłatom i zaangażowaniu mogliśmy przekazać rzecz Stypendystów prawie 24 000 zł.

– Szukamy młodych biegaczy, którzy mają talent i chęć do pracy. Dając realne wsparcie finansowe, chcemy dodać im wiarę w swoje marzenia i pomóc im je realizować. Te pieniądze pomogą im się szkolić, wyjeżdżać na zgrupowania i zawody, kupować potrzebny sprzęt, konsultować się ze specjalistami – tłumaczy Magda Sołtys, współtwórczyni Programu. Ale pieniądze to nie wszystko. Fundacja będzie organizować dla Stypendystów także warsztaty i konsultacje, które pozwolą lepiej
i bardziej świadomie budować swoją karierę sportową. – Nasze marzenie to móc w przyszłości oklaskiwać Stypendystów naszego Programu na największych światowych imprezach lekkoatletycznych. Zrobimy co w naszej mocy, by się spełniło! – deklaruje Smokowska.

W radzie Programu Stypendialnego, poza jego twórczyniami – Adą Smokowską i Magdą Sołtys, zasiadają także Marek Plawgo, wybitny lekkoatleta, rekordzista Polski 400m ppł i wielki propagator biegania w Polsce oraz Tomasz Smokowski, dziennikarz sportowy.

Zgłoszenia tylko końca listopada!

O stypendia mogą ubiegać się zawodnicy w wieku 14-17 lat (kategorie wiekowe U16 i U18), z obiecującymi wynikami sportowymi w indywidualnych konkurencjach biegowych. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie: 

https://www.fundacjazdrowyruch.pl/stypendia/formularz-zgloszeniowy/


Regulamin i wszystkie szczegóły dotyczące Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość”: https://www.fundacjazdrowyruch.pl/stypendia/ 

Zgłoszenia można wysyłać do 30 listopada 2021. Wyniki rekrutacji poznamy do 31.12.2021 r. Roczne stypendia (1000 zł miesięcznie) będą przyznawane od stycznia 2022 r.

Zapisz się na newsletter

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).