Czy w sporcie jest miejsce na błędy? Warsztat edukacyjny Wybiegaj w Przyszłość.

Psychologia sportu to dziedzina ściśle związana z treningiem lekkoatletycznym – zgłębienie jej tajemnic pozwala na bardziej świadome trenowanie i uzyskiwanie lepszych wyników. Fundacja Zdrowy Ruch wychodzi naprzeciw młodym sportowcom i już drugi rok z rzędu organizuje bezpłatne warsztaty edukacyjne dla młodych sportowców, ich trenerów oraz rodziców! Spotkania prowadzi Tomasz Smokowski, angażując przy każdym temacie specjalistów – tym razem będą to Natalia Pawelska oraz Tomasz Kurach z Fundacji Sportu Pozytywnego.

Nastawienie – klucz do sukcesu!

Sposób w jaki podchodzi się do różnych sytuacji ma istotne znaczenie w wielu aspektach życia. Warto wiedzieć, że nastawienie nie jest dane raz na zawsze i można mieć na nie wpływ i je zmieniać.  Podczas warsztatu słuchacze otrzymają zestaw wskazówek i praktycznych  ćwiczeń jak na nie wpływać i jak pracować. – Stawiamy na warsztat i praktyczne przerobienie tematu, chcemy zaangażować jak największą społeczność młodych ludzi, po to by poprawić ich komfort życia, a także ich wyniki na bieżni, Wiemy, że znajomość zagadnień związanych z psychologii sportu może mieć na to wpływ. – mówi Adriana Smokowska – pomysłodawczyni warsztatów edukacyjnych „Wybiegaj w Przyszłość”.

Stres? Może być Twoim sprzymierzeńcem.

Czym jest stres, co go wywołuje, reakcja stresowa, co to są stresory – o tym i wielu innych aspektach opowiedzą podczas spotkania nasi eksperci. Wiedza naukowa przełożona zostanie na praktyczne sytuacje. Przeanalizowane zostaną konkretne zdarzenia – przed zbliżającą się sytuacją stresową, w trakcie oraz po. Stres można przekłuć na pozytywne działanie – należy go umieć oswoić, zaprzyjaźnić się oraz pogodzić się, że jest on nieodłącznym elementem życia.

Umiejętność radzenia sobie ze stresem jest aktualnie kluczową kompetencją, którą powinni posiadać sportowcy, ale ta jest także bardzo ceniona przez przyszłych pracodawców – warto ją pielęgnować od najmłodszych lat, być jej świadomym, znać metody radzenia sobie z trudnymi sytuacjami – pozwala to na skuteczniejsze i pewniejsze działanie.

Czy w sporcie jest miejsce na błędy?

Podczas warsztatu eksperci podejmą próbę odpowiedzi na to pytanie – przewodnią myśl warsztatu – przeprowadzą rozważania, dyskusje, podadzą argumenty za i przeciw postawionej tezie i spróbują na nią odpowiedzieć.

Jak dołączyć?

Warsztat odbędzie się 30 marca 2023 roku o 19:00. Spotkanie transmitowane będzie na kanale YouTube Fundacji Zdrowy Ruch oraz Fanpage Wybiegaj w Przyszłość – każdy będzie mógł aktywnie uczestniczyć, zadawać pytania, a dla nieobecnych będzie możliwość odtworzenia!

Link do transmisji na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=1Dnolw9RSQE

Link do fanpage Wybiegaj w Przyszłość:  https://www.facebook.com/wybiegajwprzyszlosc

Zapisz się na newsletter

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).