Dziewięć medali Mistrzostw Polski dla stypendystów programu Wybiegaj w Przyszłość!

W miniony weekend odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce w kategorii U18 i U20. Na nowoczesnej rzeszowskiej hali o medale krajowego czempionatu walczyło ponad 1000 zawodników. Wśród nich znalazło się dziewięcioro podopiecznych Fundacji Zdrowy Ruch – wykazali się oni niesamowitą skutecznością i każdy z Rzeszowa wrócił z medalem Mistrzostw Polski!

Trzy dni zmagań mają za sobą młodzi lekkoatleci walczący o tytuły najlepszych zawodników w kraju. Do Halowych Mistrzostw Polski zgłoszonych było ponad tysiąc lekkoatletów, którzy do zawodów przygotowywali się wiele miesięcy, a nawet lat. Do rywalizacji gotowi byli stypendyści programu Wybiegaj w Przyszłość – inicjatywy wspierającej finansowo i edukacyjnie lekkoatletyczną społeczność. Wywalczyli dziewięć medali, w tym sześć złotych, jeden srebrny oraz dwa brązowe!

– Moim celem było zdobycie tytułu Mistrzyni Polski, marzyłam o tym, byłam świetnie przygotowana – przed imprezą dwukrotnie poprawiałam rekordy kraju na dystansie 1000 i 2000 metrów. Z trenerem podjęliśmy decyzję, by pierwszą część dystansu biec tempem rywalek, a następnie wyjść na prowadzenie. Udało się to zrealizować, spełniłam swoje marzenie i stanęłam na najwyższym stopniu podium krajowego czempionatu – to uczucie nie do opisania – z radością mówi Zuzanna Wiernicka – świeżo upieczona złota medalistka!

Z pomocą Fundacji po medale

– Nasza inicjatywa jest jedyną w Polsce wspierającą finansowo i edukacyjnie biegaczy od początku ich kariery! Dzięki pomocy finansowej mogą sobie pozwolić na przykład na dodatkowy obóz przygotowawczy w ciągu roku, wsparcie psychologa, stałą opiekę fizjoterapeutyczną lub przyrządy do regeneracji. Młodzi uczestniczą także w warsztatach psychologicznych – pracują nad poprawą najważniejszych kompetencji miękkich, dzięki którym będą lepiej prezentować się na bieżni, a zdobyta wiedza wzbogaci ich na całe życie. Wsparcie dodaje im wiary w siebie, chęci do codziennych treningów oraz udowadnia, że to co robią ma ogromny sens – mówi Paulina Kalinowska – koordynatorka programu Wybiegaj w Przyszłość.

Złotymi medalistami Mistrzostw Polski zostali:

Tomasz Bajraszewski – 60 m U18

Maria Jarosińska – 200 m U18

Lena Pajęcka – 600 m U18

Bartosz Kitliński – 800 m U20

Łukasz Zaczyk – 1000 m U18

Zuzanna Wiernicka – 2000 m U18

Srebrny medal trafił do Martyny Krawczyńskiej – 3000 m U20

Brązowe medale Mistrzostw Polski zdobyli:

Michał Gorzkowicz – 60 m U20

Aleksandra Wiśniewska – 800 m U20

Kolejne spełnione marzenia

– Do rywalizacji przystępowałem jako lider tabel, dzięki temu biegłem z niebieskim numerem, o którym marzyłem już półtora roku! Czułem się świetnie, wbiegając na metę wiedziałem, że wygrałem, choć o medalu zadecydowały dwie tysięczne części sekundy. Miałem ogromne wsparcie, za które jestem bardzo wdzięczny – relacjonuje Tomek Bajraszewski, najszybszy biegacz w kategorii U18.

– Niesamowite chwile z minionego weekendu na długo w nas pozostaną – stypendyści programu Wybiegaj w Przyszłość dostarczyli nam niesamowitych emocji. Całym teamem obserwowaliśmy ich zmagania na żywo lub przed ekranami telewizorów, próbując dobrymi myślami dodać im skrzydeł! Czujemy z nimi wielką więź, wspierając młodzież spełniamy ich marzenia – to dla nas ogromna radość. Jesteśmy dumni z pomocy jaką możemy dać! Mamy dwunastkę podopiecznych, wspaniałych ludzi z pasją, którzy swoje wolne chwile poświęcają na sportowy rozwój – bardzo nam to imponuje – mówi Adriana Smokowska – założycielka Fundacji Zdrowy Ruch, pomysłodawczyni Programu Wybiegaj w Przyszłość.