Jak zrobić dobrą prezentację kandydata na stypendystę?

ZRÓB PLAN – wypisz po kolei co chcesz, by znalazło się w prezentacji – konkretne zdjęcia, ujęcia nagrań video – pozwoli Ci to zachować czytelną strukturę, zamieścić wszystko, co chcesz, znaleźć lub zrobić odpowiednie zdjęcia, wybrać lub nagrać najlepsze ujęcia.

WYBIERZ NAJWAŻNIEJSZE RZECZY, KTÓRE CHCESZ NAM POWIEDZIEĆ/PRZEKAZAĆ – wybierz kilka najważniejszych szczegółów – największe osiągnięcia lub ciekawe historie, które przyciągną uwagę, zainteresują Twoją osobą.

BĄDŹ SOBĄ – przygotuj się, ale nie mów wyuczonej formułki, prezentacji muszą towarzyszyć emocje! 🙂

Co będzie także pomocne:

– dostosowanie formatu – na przykład jeśli chcesz zamieścić film na Youtube – wybierz zdjęcia i ujęcia filmowe w poziomie; jeśli chcesz nagrać rolkę na Instagram – najlepiej będzie nagrywać w pionie

– jeśli nagrywasz dźwięk – postaraj się to zrobić w miejscu bez zbędnych szumów, mów głośno i wyraźnie

– skorzystaj z gotowych narzędzi, np. darmowych aplikacji do tworzenia grafik i filmów (np. Canva, CapCut)

Zrobienie prezentacji video potraktuj jako wyzwanie i fajne doświadczenie. Jeśli robisz to pierwszy raz, nie stresuj się – skoncentruj się na przekazywanej treści; na wszystkie techniczne szczegóły przyjdzie czas – skorzystaj z naszych wskazówek, ale pamiętaj, że nie oczekujemy profesjonalnego materiału wideo! Chcemy na materiale poznać Ciebie, zobaczyć zdjęcia lub ujęcia z biegów, poznać Twoje osiągnięcia, emocje temu towarzyszące! Zdajemy sobie sprawę, że zadanie nie jest łatwe i bardzo doceniamy Twoją pracę!

POWODZENIA!

Zapisz się na newsletter

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).