Maja, Marysia i Tomek pobiegną z Orzełkiem na piersi w Bańskiej Bystrzycy!

Podopieczni Programu Wybiegaj w Przyszłość – Maja Woźniak, Maria Jarosińska oraz Tomasz Bajraszewski zakwalifikowali się na międzynarodową imprezę – EYOF. Lekkoatleci mają być mocnym punktem reprezentacji Polski podczas olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy. Pod koniec lipca w Bańskiej Bystrzycy na stadionie lekkoatletycznym zobaczymy aż trójkę naszych stypendystów!

Na dystansie 100 metrów zakwalifikowała się świetnie dysponowana w bieżącym sezonie Maja Woźniak – to nasza najmłodsza sprinterka. Na Słowacji pobiegnie także Marysia, która dwa tygodnie temu uporała się z magiczną barierą 12 sekund na 100 metrów – w Bańskiej Bystrzycy zobaczymy ją na dystansie 200 metrów.

(c) Wszelkie prawa zastrzezone, www.sportografia.pl; www.1mila.pl

Kolejny sprinter, który pojawi się już pod koniec lipca w blokach na międzynarodowej imprezie to Tomek, który wynikiem 10.65 zapewnił sobie udział zarówno w Mistrzostwach Europy, jak i EYOF!

To ogromy sukces naszych podopiecznych. Będzie to dla nich pierwsza impreza międzynarodowa! Występ na takich zawodach to okazja by zmierzyć się z najlepszymi europejczykami oraz z dumą reprezentować swój kraj – to marzenie każdego sportowca!

Zapisz się na newsletter

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).