Marysia czwarta w Europie

Występ w Jerozolimie Stypendystów Programu Wybiegaj w Przyszłość można zaliczyć do bardzo udanych. Poza Tomkiem, na międzynarodowej imprezie zadebiutowała Maria Jarosińska.

Wystartowała na swoim koronnym, sprinterskim, dystansie 200 metrów. Świetnie spisała się w biegu eliminacyjnym i automatycznie awansowała do finału z drugiej pozycji w swojej serii. Przy jej nazwisku pojawiło się duże Q – znalazła się w ósemce najlepszych sprinterek w Europie.

Nie spoczęła na laurach i następnego dnia stanęła w bloki pełna woli walki. Ruszała z trudnego, ósmego, toru. Uciekała przed całą stawką biegaczek. Popisała się znakomitym finiszem i rzutem na metę – dobiegła ex equo z trzecią zawodniczką, ostatecznie przegrywając medal o 6 tysięcznych sekundy!

Mimo braku medalu na szyi, to ogromny sukces – Marysia została czwartą zawodniczką w Europie w biegu na 200 metrów! Zaliczyła świetny bieg i debiut na międzynarodowej imprezie.

To doświadczenie na pewno zaprocentuje w dalszej karierze – Marysia występowała jako młodszy rocznik w kategorii. To osiągnięcie to otwarcie drogi do kolejnych sukcesów!

Zapisz się na newsletter

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).