Najlepszy stadion w Polsce? Ty wybierasz!

Akcja społeczna Stadiony Przyjazne Biegaczom rozkręca się na dobre!  W ramach projektu powstała baza niemal dwustu stadionów lekkoatletycznych uwzględniających specyfikę ich działania dostępna bezpłatnie na stronie www.stadionyprzyjaznebiegaczom.pl. W tym roku organizator kampanii wprowadza wyjątkową funkcjonalność, która ma na celu poprawę jakości obiektów sportowych – możliwość ich oceny oraz komentowania!

Pięciogwiazdkowy stadion

Marzy Wam się bieganie na najwyższej jakości stadionie, na który możecie wejść bez problemu i w pełni skorzystać z jego udogodnień? Akcja społeczna „Stadiony Przyjazne Biegaczom”, współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, od dwóch lat prężnie się rozwija, by było to możliwe! Zgromadzone na stronie akcji informacje o obiektach oraz ocena od ich użytkowników, da pogląd czy na dany stadion warto się wybrać! To prawdziwa innowacja w lekkoatletycznym świecie!

 – Obiekty można ocenić w skali od 1 do 5 w formie gwiazdek. Na podstawie liczby głosów wyliczana jest średnia, która widnieje przy danym obiekcie. Dodatkowo istnieje możliwość dodania komentarza, podzielenia się opinią na temat danego stadionu, polecenie go lub zwrócenie uwagi na niedogodności.  To pewna forma rywalizacji, która mobilizuje, by stadion na mapie miał jak najlepsze komentarze oraz dobrą średnią. Wierzymy, że nasze działania realnie przyczynią się do otwarcia stadionów dla biegaczy. – z dumą relacjonuje Paulina Kalinowska – koordynatorka projektu Stadiony Przyjazne Biegaczom

Najlepszy stadion w Polsce? Ty wybierasz!

Kampania ma na celu upowszechnienie aktywności na stadionach lekkoatletycznych, ale także wyłonienie stadionów najbardziej przyjaznych dla biegaczy! Od teraz każdy będzie mógł „zagłosować” na swój obiekt, dając mu odpowiednią liczbę gwiazdek. Stadiony z najlepszymi średnimi będą miały miano stadionów najbardziej przyjaznych. – Oceny może dokonać każdy! Wszystkie opinie są przez nas weryfikowane, nie będzie więc miejsca na niekonstruktywną krytykę. Zależy nam, by każdy biegacz mógł znaleźć pełne informacje na temat danego obiektu. Pierwszą część już wykonaliśmy – nasza mapa stadionów lekkoatletycznych na stronie www.stadionyprzyjaznebiegaczom.pl wraz z ich specyfikacją jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie można zasięgnąć pełnych informacji na temat obiektów sportowych! Wprowadzona przez nas w tym roku możliwość oceny i komentowania, ma jeszcze bardziej zaangażować społeczność biegaczy, a także zmobilizować administratorów obiektów do poprawy jakości stadionów – mówi Magda Sołtys, organizatorka projektu Stadiony Przyjazne Biegaczom oraz mityngów na lekkoatletycznych „1 MILA”.

Jak ocenić stadion?

Aby dodać ocenę wystarczy wejść na stronę www.stadionyprzyjaznebiegaczom.pl, znaleźć obiekt, wejść w kartę stadionu i zagłosować w wyznaczonym miejscu na dole strony. Każda opinia weryfikowana jest przez administratora strony.

Działania realizowane podczas kampanii realnie przyczyniają się do upowszechniania biegania na lekkoatletycznych obiektach, podnoszą ich jakość oraz skupiają społeczność sportowców, którzy chcą dążyć do swoich celów w dobrych warunkach! Ocena daje pogląd dla osób zastanawiających się nad wyborem miejsca treningu, ale to także informacja zwrotna dla administratorów obiektów jak ludzie odbierają funkcjonowanie stadionu.

Projekt Stadiony Przyjazne Biegaczom organizuje Fundacja Zdrowy Ruch. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zapisz się na newsletter

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).