Najważniejsze aspekty kariery młodego sportowca

Diabeł tkwi w szczegółach! Warto mieć świadomość tego, co może spotkać podczas sportowej kariery już od początku jej trwania. Taka wiedza pozwala ukierunkować myślenie o swojej przyszłości, wskazać najważniejsze obszary, poszerzyć perspektywę oraz uchronić przed błędami.

Najważniejsze aspekty sportowej kariery – to temat, który zostanie poruszony podczas ostatniego warsztatu edukacyjnego organizowanego w ramach programu Wybiegaj w Przyszłość!

Kariera młodego lekkoatlety okiem Marka Plawgo

Dobrze znać teorię, ale bezcenna jest wiedza przekazywana przed praktyka! Rozmówcą podczas warsztatu będzie rekordzista Polski na 400 m przez płotki, medalista Mistrzostw Świata – Marek Plawgo. – To ogromny zaszczyt móc po zakończeniu kariery dzielić się swoim doświadczeniem. Praktyczne wskazówki zwrócą uwagę zarówno sportowcom, rodzicom jak i trenerom jakie są ważne aspekty kariery. Nie wszystko da się przewidzieć, ale słuchając praktyków, wielu błędów można uniknąć, usprawnić pewne procesy, uświadomić, zainspirować – o to chodzi! Nie ma gotowych rozwiązań, ponieważ ilu sportowców i trenerów, tyle szkół, doświadczeń i dróg do sukcesu – dlatego warto mieć jak najszerszy pogląd na wszystkie aspekty, by znaleźć swoją ścieżkę – mówi były sportowiec Marek Plawgo.

Podczas spotkania mistrz opowie o tym, co uważa za najważniejsze w karierze sportowej oraz odniesie się do swojej sylwetki za młodu. Warsztat będzie prowadzony przez znakomitego dziennikarza Tomasza Smokowskiego!

To już ostatnie spotkanie w ramach I edycji programu Wybiegaj w Przyszłość – w ciągu roku przeprowadziliśmy siedem warsztatów w formie on – line oraz jeden stacjonarny dla ośmiorga Stypendystów podczas imprezy 1 MILA. Młodzi lekkoatleci, rodzice oraz trenerzy mieli możliwość zdobycia wiedzy z zakresu dietetyki, psychologii, przedsiębiorczości, social mediów, posłuchać wybitnych sportowców. Warsztaty cieszyły się ogromną popularnością – to cieszy, ponieważ obawialiśmy się, że będzie trudność z przekonaniem młodzieży do zdobywania wiedzy po szkole. Jednak okazuje się, że ich pasja jest tak silna, że chcą się rozwijać nie tylko pod kątem fizycznym, ale także mają świadomość swojej przyszłości i korzyści jakie niesie za sobą sportowa kariera. Taki obraz sportowców chcemy budować i to się udaje! – z dumą mówi koordynatorka Programu Wybiegaj w Przyszłość – Paulina Kalinowska

Jak wziąć udział w warsztacie?

Wystarczy w czwartek 3 listopada 2022 r. o godz. 19:00 wejść na kanał YouTube Fundacji Zdrowy Ruch lub profil Wybiegaj w Przyszłość na Facebooku i włączyć transmisję na żywo! W trakcie rozmowy będzie można na bieżąco zadawać pytania i włączyć się tym samym do dyskusji. Udział w warsztacie jest darmowy.

Link do transmisji:  https://youtu.be/QwMQ1Eji4UU

Link do fanpage Wybiegaj w Przyszłość: https://www.facebook.com/wybiegajwprzyszlosc

Zapraszamy do udziału!

Wybiegaj w Przyszłość to Program oferujący stypendia dla młodych biegaczy w kategoriach U16 i U18 oraz warsztaty edukacyjne dla całej lekkoatletycznej społeczności. Program organizowany jest przez Fundację Zdrowy Ruch – twórcę imprezy 1 MILA oraz projektu Liga Biegowa i Stadiony Przyjazne Biegaczom.

Zapisz się na newsletter

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).