Stypendyści „Wybiegaj w Przyszłość” gośćmi podczas imprezy 1 MILA

Miniony weekend był wyjątkowy dla ośmiorga biegaczy – podopiecznych Fundacji Zdrowy Ruch. Jednym z elementów uczestnictwa w Programie Wybiegaj w Przyszłość jest udział Stypendystów Programu w zawodach pn. 1 MILA – mityng lekki i atletyczny – największej imprezie na stadionie lekkoatletycznym w Polsce. W związku z tym zostali zaproszeni do stolicy – spędzili dwa emocjonujące dni, podczas których mieli zapewnieni szereg atrakcji.

(c) Wszelkie prawa zastrzezone, www.sportografia.pl; www.1mila.pl

                Weekend w Warszawie był długo wyczekiwany i towarzyszyło mu wiele emocji. Po raz pierwszy cały team spotkał się w pełnym gronie – mistrzów i rekordzistów Polski, młodych adeptów lekkiej atletyki, czołowych reprezentantów kraju. W sobotę Fundacja Zdrowy Ruch zapewniła młodym sportowcom szereg atrakcji spójnych z edukacyjnymi założeniami Programu. Odwiedzili Muzeum Życia w PRLu, w którym w bardzo interesujący sposób została im przybliżona wiedza historyczna. Następne dwie godziny spędzili na grze miejskiej, podczas której zwiedzili okolice Placu Konstytucji, Zbawiciela i Politechniki Warszawskiej. Zwieńczeniem wysiłku umysłowego był wspólnie spędzony czas w restauracji neapolitańskiej.

1 MILA – mityng dla wszystkich

                Niedziela przywitała stypendystów piękną, słoneczną pogodą. Od samego rana byli zaangażowani podczas zawodów 1 MILA w Warszawie, które odbywały się na warszawskim AWFie. Od początku mityngu wcielili się w rolę kibica – głośnymi okrzykami dopingowali uczestników Lekkiej Piątki, czyli biegu na 5 kilometrów. Z pełną werwą dodawali ludziom energii do walki, dziękując tym samym uczestnikom pokonującym dystans w złotych numerach startowych – to oni wpłacili cegiełkę na Program Wybiegaj w Przyszłość!

Czym skorupka za młodu nasiąknie

Stypendyści zostali zaangażowani do pomocy podczas Biegów Dzieci – najmłodszych uczestników 1 MILI. Jeszcze niedawno sami brali udział w sportowych zabawach i dzięki swojej wytrwałości mogą sięgać teraz po największe laury. Lekkoatleci biegali, motywowali, dopingowali najmłodszych uczestników biegu, jednocześnie pokazując im jak daleko można zajść, mając sportowe marzenia. To było wspaniałe doświadczenie, gdy Mistrzowie pomagali dotrzeć do mety początkującym biegaczom! – Bardzo miło było obserwować, jak nasi Stypendyści wspierali najmłodszych! Celem naszego programu jest pomoc w drodze do Mistrzostwa, ale przede wszystkim wychowanie fantastycznych ludzi z pasją, którzy kochają to, co robią – mówi Adriana Smokowska, Członek Zarządu Fundacji Zdrowy Ruch.

(c) Wszelkie prawa zastrzezone, www.sportografia.pl; www.1mila.pl

Młodzi Mistrzowie mogli poczuć się jak gwiazdy – udzielali wywiadów, rozmawiali z najlepszymi lekkoatletami – Marcinem Lewandowskim oraz Joanną Jóźwik. W niedziele nie mogło także zabraknąć edukacyjnego aspektu  – warsztatu z psychologiem sportu, które pozytywnie nastroiły na następny, kulminacyjny punkt imprezy – bieg na 100 metrów oraz na 1 MILĘ.

Młodzieżowe biegi „Wybiegaj w Przyszłość”

Sprinterzy – Maja Woźniak, Maria Jarosińska, Wiktoria Biskup oraz Tomasz Bajraszewski wystartowali w mocno obsadzonym sprinterskim biegu „Wybiegaj w Przyszłość”. W męskiej serii padły dwa minima na Mistrzostwa Europy U18 w Jerozolimie (Michał Gorzkowicz, WKS Śląsk Wrocław, 10.66; Tomasz Bajraszewski, Vectra Włocławek, 10.74), a wśród kobiet wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych! Na flagowym dystansie imprezy – 1 mili pobiegli Dawid Kułek, Lena Suchowolak, Dorota Nowak – Łażewska oraz Mateusz Śmiertka – zwyciężył on w serii VIP, końcowe okrążenie pokonując u boku Marcina Lewandowskiego.

(c) Wszelkie prawa zastrzezone, www.sportografia.pl; www.1mila.pl

                To był fantastyczny weekend pełen pozytywnych emocji – zwieńczony tym, co biegacze robią najlepiej. Podczas zmagań pokazali jak wartościowymi są sportowcami, a przede wszystkim udowodnili, że są fantastycznymi ludźmi – bardzo pozytywnie nastawionymi do życia, pełnymi uśmiechu i świadomości tego, gdzie są i co chcą osiągnąć.  – Tych ośmioro sportowców z kategorii wiekowej U16 i U18 może być wzorem do naśladowania dla rówieśników, to oni pokazują jak wiele daje sport – wzbogaca o nowe przyjaźnie, daje możliwości podróżowania, zdobycia kompetencji miękkich – takich jak radzenie sobie ze stresem, czy wzrost pewności siebie. Ten weekend był wyjątkowy, po raz pierwszy mogliśmy się spotkać wszyscy razem, wymienić się doświadczeniami, porozmawiać, poznać się bliżej. Na co dzień czujemy silny związek z naszymi Stypendystami, przeżywamy ich zwycięstwa i smucimy się porażkami, niemniej cały czas w nich wierzmy i wiemy, że oni są przyszłością polskiego sportu. My wspierając ich finansowo robimy wszystko, by pomóc wzbić się na sam szczyt. Nie każdy tam dotrze, ale na pewno ze sportu wszyscy wyniosą bagaż pozytywnych doświadczeń i nowych umiejętności – to staramy się przekazać całej społeczności podczas cyklicznie organizowanych warsztatów Wybiegaj w Przyszłość – mówi Paulina Kalinowska, koordynator Programu.

Zapisz się na newsletter

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).