Warsztaty edukacyjne #6 – Sportowiec w mediach. Dlaczego budowanie wizerunku jest ważne?

Wracamy po wakacyjnej przerwie! Już 13 września odbędzie się szósty z ośmiu otwartych, bezpłatnych warsztatów edukacyjnych organizowanych przez Fundację Zdrowy Ruch, w ramach Programu „Wybiegaj w Przyszłość”. Inicjatywa ma pomóc młodym lekkoatletom, ich trenerom i rodzicom mądrze planować, budować i zarządzać karierą sportową.

Warsztaty „Wybiegaj w Przyszłość” to projekt dedykowany całej społeczności lekkoatletycznej, a  w szczególności młodym sportowcom, ich rodzicom i trenerom. To otwarte spotkania online, transmitowane na YouTube Fundacji Zdrowy Ruch oraz fanpage Wybiegaj w Przyszłość, podczas których poruszane będą zagadnienia dotyczące różnych aspektów kariery sportowej. Celem jest podnoszenie świadomości w obszarach m.in. metod ucznia się, dietetyki, regeneracji, psychologii, planowania kariery, rozwoju kariery dwutorowej, budowania marki osobistej sportowca, itd.

Wizerunek w mediach – znaczący czynnik w karierze sportowca

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Sportowcy to osoby publiczne – udzielające wywiadów, aktywnie obecne w mediach – nie da się zaistnieć nie pokazując się na zewnątrz. Oczywiście numerem jeden, by wpisać się w karty historii są wyniki sportowe, ale ogromne znaczenia ma budowanie wizerunku i autoprezentacja. Kontakt z mediami, fanami, tworzenie społeczności – to coraz bardziej doceniane aspekty sportowej kariery.

(c) Wszelkie prawa zastrzezone, www.sportografia.pl; www.1mila.pl

Podczas spotkania zostaną poruszone następujące kwestie:

– Jak pracować nad budowaniem wizerunku?
– Jak „sprzedać” swoje sukcesy?
– Współpraca z mediami – na co zwracać uwagę?
– Social Media – budowanie społeczności

Warsztat poprowadzą specjaliści w dziedzinie komunikacji, promocji i PR, pasjonaci sportu:

Magdalena Sołtys – specjalistka od komunikacji, PRu i promocji w sporcie. Pracowała m.in. jako PRowiec marki adidas Running w Polsce,  w latach 2013-2016 zaangażowana w rozwój projektów związanych ze sportem powszechnym w Agora SA (Gazeta Wyborcza, Gazeta.pl, Sport.pl, Polskabiega.pl). Od ponad 3 lat współtworzy projekty agencji Sportfolio i Fundacji Zdrowy Ruch (1MILA, Liga Biegowa, Program Wybiegaj w Przyszłość). Odpowiada za komunikację imprezy 1MILA.

Kuba Pawlak – Dziennikarz sportowy i biegacz amator. Przez dwa lata był redaktorem naczelnym największego polskiego portalu dla biegaczy, gdzie stworzył najpopularniejszy podcast o tej tematyce. Prowadzi firmę w ramach której pomaga sportowcom i instytucjom związanym ze sportem w prowadzeniu komunikacji i budowaniu wizerunku.

Jak wziąć udział w warsztacie?

Wystarczy w środę 13 września 2022 r. o godz. 19:00 wejść na kanał YouTube Fundacji Zdrowy Ruch lub profil Wybiegaj w Przyszłość na Facebooku i włączyć transmisję! W trakcie rozmowy będzie można na bieżąco zadawać pytania i włączyć się tym samym do dyskusji. Udział w warsztacie jest darmowy.

Link do transmisji:  https://www.youtube.com/watch?v=mvysRJVa0Gc

Link do fanpage Wybiegaj w Przyszłość: https://www.facebook.com/wybiegajwprzyszlosc

Zapraszamy do udziału!

Zapisz się na newsletter

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).