Weekend stypendystów na 1 MILI

Jest jeden cudowny dzień w roku, w którym spotykamy się wszyscy razem. Takim dniem jest największa impreza w Polsce na stadionie lekkoatletycznym – 1 MILA – mityng lekki i atletyczny – tegoroczna warszawska edycja odbyła się 3 czerwca na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

DOPING I WSPARCIE

Dwunastka stypendystów tego dnia jest zaangażowana w wiele aktywności. Jedną z nich jest doping i wsparcie uczestników Lekkiej Piątki i podziękowanie darczyńcom. Młodzi sportowcy dopingują ich z całych sił w Strefie Kibica, w szczególności osobom ze złotymi numerami startowymi – to Ci biegacze podczas rejestracji przekazali cegiełki na wsparcie Programu Wybiegaj w Przyszłość!.

Po dorosłych biegaczach na linii startu biegu na 100 metrów stają najmłodsi uczestnicy 1 MILI! Podczas sportowej zabawy można zobaczyć już 2-latków. Nasi podopieczni mają wtedy wymagające zadanie – wesprzeć ich w drodze do mety w ich pierwszych w życiu biegach! W tej roli spisują się znakomicie, wykazując się troską, wsparciem i ogromnym zaangażowaniem! Dzięki nim te pierwsze kroki nie są takie trudne i młodzi adepci lekkiej atletyki przekraczają metę z uśmiechem na twarzy, z dumą odbierając piękny, kolorowy medal.

SPOTKANIE Z MARCINEM LEWANDOWSKIM

Jak się uczyć – to od najlepszych. Dwunastka stypendystów spotkała się z ambasadorem imprezy – Marcinem Lewandowskim. Poznali oni kulisy kariery Mistrza, powstania jego biografii oraz drogę do sukcesów – radosne i smutne chwile, które przeżywał Lewandowski. Dzięki temu mogli szczegółowo poznać jak wygląda zawodowa kariera, z czym się wiążę, na co trzeba zwracać uwagę, jakie niesie za sobą szanse i zagrożenia. Młodzi sportowcy będą mogli wykorzystać to doświadczenie na swojej ścieżce!

REKORDOWE BIEGI

Na koniec swojego intensywnego pobytu w Warszawie, młodzi biegacze wystartowali na swoich koronnych konkurencjach. Znakomicie spisała się Zuzanna Wiernicka, która w pięknym stylu wygrała jedną z serii, ustanowiła nowy rekord mityngu, a także najlepszy czas w historii polskiej lekkiej atletyki na dystansie 1 mili w kategorii U18!
W biegu na 100 metrów ze znakomitymi czasami zwyciężyli Lena Pajęcka oraz Michał Gorzkowicz – osiągnęli znakomite czasy, które są ich rekordami życiowymi lub też czołowymi wynikami sezonu.

To był wspaniały dzień, podczas którego mogliśmy się wzajemnie poznać, darczyńcy programu Wybiegaj w Przyszłość mogli bezpośrednio spotkać się z podopiecznymi Fundacji, przybić im piątkę, gratulować sobie wzajemnie biegowych sukcesów. Pozytywny dzień naładował wszystkich dużą dawką energii!

Zapisz się na newsletter

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).