Wybiegaj w Przyszłość – wsparcie finansowe i merytoryczne

Wraz z początkiem roku, ruszył Program skierowany do społeczności lekkoatletycznej. Wsparciem finansowym zostało objętych ośmioro biegaczy w kategorii wiekowej U16 i U18.

Dodatkowym i bardzo cennym elementem projektu są warsztaty merytoryczne, które skierowane są do całej społeczności – zawodników oraz trenerów. Wsparcie, które otrzymają nastolatkowie będzie miało realny wpływ na poprawę wyników sportowych, a także rozwój kompetencji miękkich, takich jak wzrost pewności siebie oraz umiejętności radzenia sobie ze stresem. To doskonały start do profesjonalnej kariery, o której marzy wiele osób trenujących w klubach sportowych.

Warsztaty obejmują następujące zagadnienia:

1. Kariera w praktyce: Wywiad z Gwiazdą Sportu – Markiem Plawgo, który opowie o blaskach i cieniach zawodowej kariery lekkoatlety
  2. Budowanie wizerunku
  3. Sportowiec – uczeń
  4. Zarządzanie i planowanie kariery sportowej
  5. Kariera dwutorowa
  6. Budowanie formy po treningu
  7. Sukces zaczyna się od pasji
  8. Menedżer sportu – trener do zadań specjalnych

Pierwszy warsztat odbędzie się już 31 stycznia na kanale YouTube Fundacji Zdrowy Ruch. Rozmowę z byłym lekkoatletą, aktualnym rekordzistą Polski na 400 m przez płotki – Markiem Plawgo, przeprowadzi dziennikarz, Tomasz Smokowski. Były sprinter opowie o ważnych aspektach wyczynowej kariery, które młodzi lekkoatleci będą mogli wykorzystać na swojej drodze.

Projekt wspiera środowisko lekkoatletyczne i daje możliwość edukacji w aspektach istotnych dla rozwoju człowieka. Zwraca uwagę na obszary, które kształtują postawy człowieka. Pozwala to na zdobycie wiedzy i umiejętności, które stają się zasobem stałym, możliwym do wykorzystania w toku życia.

Partnerami Programu Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość” są: Bank Pekao S.A., Salomon, Kanał Sportowy i Sportfolio.