Wyniki rekrutacji do Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość”

Mamy to! Z przyjemnością informujemy, że wybraliśmy ośmioro najlepszych, którzy zostaną beneficjentami I edycji Programu Stypendialnego Wybiegaj w Przyszłość!

Oto oni:

Dorota Nowak – Łażewska (ur. 2007) – zawodniczka K. S. Energetyk Poznań, Mistrzyni Polski na dystansie 600 m w kategorii U16, posiadaczka trzeciego wyniku w historii polskiej lekkoatletyki na tym dystansie.

Dawid Kułek (ur. 2007) – zawodnik WKS Oleśniczanka Oleśnica, Mistrz Polski na dystansie 1000 m w kategorii U16.

Maja Woźniak (ur. 2007) – zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego VECTRA Włocławek, Mistrzyni Polski na dystansie 100 m w kategorii U16, współrekordzistka Polski U16 na tym dystansie.

Mateusz Śmiertka (ur. 2006) – zawodnik CWSZ Zawisza Bydgoszcz, brązowy medalista Mistrzostw Polski na dystansie 1000 m z przeszkodami w kategorii U16

Maria Jarosińska (ur. 2006)  – zawodniczka MKL Toruń, Mistrzyni Polski na dystansie 300 m oraz Wicemistrzyni Polski na dystansie 300 m przez płotki w kategorii U16.

Tomasz Bajraszewski (ur. 2006) – zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego VECTRA Włocławek, Mistrz Polski na dystansie 100 m w kategorii U16.

Lena Suchowolak (ur. 2005) – zawodniczka UKS Filipides Teresin, Halowa Mistrzyni Polski na dystansie 600 m w kategorii U18.

Wiktoria Biskup (ur. 2008) – zawodniczka KS Sprint Bielsko-Biała, srebrna medalistka Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych na dystansie 300 m

Swoje wnioski złożyło 141 czołowych zawodników kraju, w tym ponad 40 medalistów Mistrzostw Polski.

Mamy nadzieję, że wsparcie merytoryczne i finansowe, które zapewnimy siódemce lekkoatletów pomoże im stać się jeszcze lepszymi sportowcami z wielkimi planami na przyszłość!

Partnerami Programu Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość” są: Bank Pekao S.A., Salomon, Kanał Sportowy i Sportfolio.