Zaproszenie do udziału w rekrutacji – II edycja Programu Wybiegaj w Przyszłość!

Wybiegaj w Przyszłość to innowacyjny program wspierający biegaczy z kategorii wiekowych U16, U18 i U20.  W ramach programu utalentowani sportowcy znajdujący się w trudnej sytuacji ekonomicznej, mogą otrzymać stypendium, wsparcie edukacyjne oraz sprzęt sportowy.

Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest Fundacja Zdrowy Ruch.

– To jedyny w Polsce Program, w którym młodzi ludzie z trzech kategorii wiekowych mogą otrzymać wsparcie finansowe, sprzętowe i merytoryczne. Do rozwoju podchodzimy holistycznie. Wiemy, że pomoc w każdym z powyższych obszarów jest niezbędna. To duża motywacja i wyróżnienie dla młodych sportowców. Czują się zauważeni i wspierani – to dodaje im skrzydeł – mówi Adriana Smokowska – Członek Zarządu Fundacji Zdrowy Ruch.

(c) Wszelkie prawa zastrzezone, www.sportografia.pl; www.1mila.pl

KTO MOŻE OTRZYMAĆ WSPARCIE?

Program dedykowany jest osobom urodzonym w latach 2004 – 2009 (w 2023 roku rywalizującym w kategoriach U16, U18 i U20), które osiągają wysokie wyniki w indywidualnych konkurencjach biegowych we współzawodnictwie regionalnym, krajowym lub międzynarodowym.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.fundacjazdrowyruch.pl.

Rekrutacja trwa od 2 do 30 listopada!

CO OTRZYMUJE STYPENDYSTA?

1. WSPARCIE FINANSOWE.  Stypendium wynosi 600 – 1000 zł miesięcznie (U16 – 600 zł / miesięcznie; U18 – 800 zł / miesięcznie; U20 – 1000 zł / miesięcznie) i jest przyznawane na okres 10 miesięcy
  2. WSPARCIE SPRZĘTOWE. Każdy Stypendysta otrzyma specjalny pakiet treningowy!
  3. UDZIAŁ W 1MILI. Każdy Stypendysta będzie miał przywilej udziału w organizowanej przez Fundację Zdrowy Ruch, imprezie biegowej 1 MILA – mityng lekki i atletyczny.
  4. WSPARCIE MERYTORYCZNE. Fundacja przekazuje Stypendystom niezbędną wiedzę i wartości. Celem wsparcia jest wzbudzenie świadomości i umiejętności budowania swojej kariery.

– W tym roku wsparciem obejmiemy minimum 10 biegaczy. Z roku na rok chcemy przyznawać większą liczbę stypendium, ponieważ widzimy ogromną potrzebę pomocy młodym sportowcom. I edycja Programu była wspaniała! Wspieraliśmy ósemkę niesamowitych osób, spotykaliśmy się na żywo na imprezach 1 MILA organizowanych przez naszą Fundację i przez cały rok cieszyliśmy się z sukcesów naszych Stypendystów, ale w gorszych momentach także byliśmy obok. Nasi beneficjenci to młode osoby – przed nimi, mamy nadzieję, długa i owocna kariera. Wiemy, że przynależność do Teamu Wybiegaj w Przyszłość to dla nich coś wyjątkowego. Cieszymy się, że możemy dołożyć cegiełkę do ich drogi do mistrzostwa. W II edycji także będziemy wspierać finansowo, sprzętowo i merytorycznie. Naszym marzeniem jest stworzenie Teamu który jest dla siebie motywacją na co dzień – mówi Paulina Kalinowska – koordynator Programu

Myślimy i działamy dwutorowo

Program Wybiegaj w Przyszłość daje wsparcie finansowe, ale także dużą wagę przywiązuje do rozwoju kariery dwutorowej – Chcemy, by młodzi nie myśleli o swojej karierze jak o czymś, co dzieje się tylko „tu i teraz”, ale by byli świadomi jak bardzo pracują na swoją przyszłość. Nie wszyscy osiągną mistrzowski poziom, ale każdy, kto jest sportowcem zdobywa bezcenne kompetencje, które zostają na całe życie – mówi Tomasz Smokowski – członek Rady Stypendialnej Programu Wybiegaj w Przyszłość.

W ramach programu organizowane są bezpłatne warsztaty edukacyjne skierowane do całej społeczności sportowej. Tematy spotkań obejmują między innymi psychologię sportu, dietetykę, przedsiębiorczość, prowadzenie social media, wykłady praktyczne z Gwiazdami Sportu.

Partnerami Programu są: Pro Vento Energia, Bank Pekao S.A., Sportfolio sp. z o.o.

Więcej informacji znajduje się >>TUTAJ<<